Hakkımızda

Karabük Ercan Pansiyon, Karabük Üniversitesi tercihinde bulunan öğrencileri için; ev konforunda, güvenliğinde ve sıcaklığında kalacak yer sorununu ortadan kaldırmak üzere yola çıktı. 2015 yılında hizmete açılan Karabük Ercan Pansiyon bugün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı yurt olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir, iki, üç ve dört kişilik odaları ile 99 öğrenci kapasiteli olan yurdumuzun odaları; geniş, ferah ve öğrenci yaşam alanlarını daraltmayacak biçimde planlanmıştır. Öğrencilerin öğrenim yaşamları boyunca kalacakları konforlu bir alan oluşturmanın yanı sıra, yemek hizmetlerinde de evlerinin havası kendilerine verilmeye çalışılmaktadır. MEB onaylı olarak çalışmalarını yürüten yurdumuzda açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti usta aşçılar tarafından öğrencilere sunuluyor. Üstelik Karabük Üniversitesi birinci ve ikinci öğretim öğrencileri için uygun yemek zamanları planlaması yapılmaktadır. 7/24 güvenlik kameraları ile kontrol edilen yurdumuzda yangın merdiveninden asansöre ve güvenlik elemanına kadar tüm acil durum tedbirleri düşünülmüştür. Isınma, sıcak su, internet gibi yaşamsal gereksinimleri Karabük Ercan Pansiyon tercihinde bulunan öğrenciler düşünmek zorunda kalmazlar.

Karabük Üniversitesi yürüyüş mesafesinde bulunan Karabük Ercan Pansiyon ile öğrenciler; her gün periyodik olarak temizlik görevlileri tarafından temizlenen odalarında rahat bir öğrenim yaşamına başlayabilirler. Aileler için sorun görülen her konuda tüm detaylar Karabük Ercan Pansiyon tarafından düşünüldüğü gibi öğrenci ve aile fikirleri de dikkate alınarak yemek listesi, etkinlik gibi düzenlemeler yapılmaktadır. Karabük Üniversite öğrencileri hem şehir merkezine hem üniversiteye Karabük Ercan Pansiyon ile daha yakın ve konforlu mekana ulaşıyor.